• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

„Бекстрит бојс“ се вратија со нова песна (видео)

„Бекстрит бојс“ се вратија со нова песна (видео)

Лос Анџелес, 17 мај 2018 (МИА) - Американската група „Бекстрит бојс“ повторно се врати на сцена со нова песна.

Брајан Литрел, Ник Картер, Хауи Дороу, Еј-Џеј Меклин и Кевин Ричардсон најавија и нов албум на кој ќе се најде и нумерата „Don't Go Breaking My Heart“.

Ова е прв сингл што групата го издава од 2013 година.

Интересно е што песна со ваков наслов пред 35 години објави Елтон Џон, а ја отпеа во дует со Кики Ди. дб/цч/19:01

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ