• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Внук на Маркл фатен со нож пред бар во Лондон

Внук на Маркл фатен со нож пред бар во Лондон

Лондон, 21 мај 2018 (МИА) - Внук на војвотката од Сасекс Меган Маркл се обидел да влезе вооружен со нож во бар во Лондон, а во своја одбрана се правдал дека го понел ножот затоа што претседателот Доналд Трамп рекол дека Лондон е опасен град, објави „Дејли Меил“.

Тајлер Дули (25) е легален одгледувач на марихуана во Орегон, САД, и е син на Томас Маркл, брат на новата британска принцеза Меган Маркл. Тајлер не бил поканет на свадбата на принцот Хари со Меган, која има крајно влошени односи со голем дел од семејството, но сепак допатувал во Британија за да има настапи на британските телевизии.

- Го понесов ножот бидејќи Трамп рече дека Лондон е како воена зона. Само сакав да се заштитам, изјавил Тајлер кога обезбедувањето во ноќниот клуб Бахус во Лондон го открило неговиот нож.

Неодамна, претседателот на САД изјави дека Лондон е опасен град и е практично воена зона, поради честите напади со ножеви. си/цч/10:56

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...