• A-
  • A
  • A+
среда, 17 октомври 2018, 

Јутјуб воведува полесно препознавање на песните во видеата

Јутјуб воведува полесно препознавање на песните во видеата

Лос Анџелес, 21 мај 2018 (МИА) - Платформата за споделување видео снимки Јутјуб воведува опција за препознавање на музиката во снимките, слично на популарната апликација Шазам.

Функцијата ќе биде достапна во самиот опис под видеото, а во информациите ќе стои насловот на песната, изведувачот, па дури и авторите на текстот, како и линк до официјалната страница или канал, кога тоа е можно.

Ова ќе помогне и за поголема заштита на авторските права, соопштуваат од Јутјуб. си/цч/11:42

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ