• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Деведесет и петгодишен Британец ја убил својата гатачка

Деведесет и петгодишен Британец ја убил својата гатачка

Лондон, 27 мај 2018 (МИА) - Лондонската полиција приведе еден 95-годишен маж, под сомнеж за убиство на неговата гатачка.

Како што јави ДПА, 61-годишната жена во четвртокот била пронајдена во нејзиниот стан во лондонската населба Холовеј, со сериозни повреди на главата, по што веднаш била пренесена в болница каде починала следниот ден. 

Засега нема сознанија кои му биле мотивите за убиството на 95-годишниот Британец, кој боледува од деменција. сп/12:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ