• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

Тениската ѕвезда Мартина Хингис повторно пред олтар

Тениската ѕвезда Мартина Хингис повторно пред олтар

Женева, 23 јули 2018 (МИА) - Некогашната најдобра тенисерка на светот, Швајцарката Мартина Хингис се омажи за спортскиот лекар Хари Лиман. Церемонијата со 140 гости, се одржа во популарното швајцарско туристичко место „Бад Рагаз".

Славната спортистка не ја криеше својата среќа и радост, девет месеци откако го објави своето повлекување од тенисот. Таа е добитничка на 25 Гренд Слем титули.

- Ви благодариме на честитките и искрените пораки. И ние Ви посакуваме се најдобро, објавија штотуку венчаните под фотографијата на Инстаграм.

Хингис еднаш беше во брак, а поранешниот сопруг Тибалт Хутин ја обвини неа, нејзината мајка Мелани Молитор и очувот Силвио, дека го малтретирале и тепале. Тенисерката никогаш не одговори во врска со тој случај. си/гт/13:00

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Почина Вилијам Бил Тербо најблискиот роднина на Никола Тесла

Досега најблискиот жив роднина на Никола Тесла, Ви...

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...