Џејми Оливер фати крадец во својот двор

Џејми Оливер фати крадец во својот двор

Лондон, 10 септември 2018 (МИА) – Познатиот готвач Џејми Оливер фати крадец кој се обидувал да влезе во неговата куќа и го задржал додека соседите повикале полиција.

Оливер го затекнал крадецот додека ја обивал влезната врата од куќата, а кога почнал да бега славниот готвач тргнал по него и го фатил. Тој го соборил крадецот на земја и го задржал додека полицијата не дошла.

Локалните медиуми наведуваат дека крадецот и бил познат на полицијата, а претходно извршил неколку кражби во тој дел на Лондон.

Соседите сметаат дека постапката на 43-годишниот Оливер е храбра и несебична.дб/16:43

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на чети...

Меган Маркл во „Живанши“ тоалета од 2.510 фунти

На традиционалната средба со припадници на Маори з...

Ѕвездата од „Бубалици“ во уште една хит хумористична серија

Еден од главните актери во комедијата „Бубалици“, ...

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...