• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Победникот на британскиот „Селебрити биг брадер“ се спаси од банкрот

Победникот на британскиот „Селебрити биг брадер“ се спаси од банкрот

Лондон, 11 септември 2018 (МИА) - Рајан Томас, годинашниот победник на британското шоу „Селебрити биг брадер“ („Големиот брат“ за познати личности), со триумфот се спаси од повеќегодишниот банкрот, јави „Дејли мејл“.

Се смета дека Томас за учеството во реалното шоу добил 500.000 фунти, но се очекува популарноста што таму ја стекна да му донесе милиони, бидејќи веќе му пристигнуваат понуди за нови улоги.

Рајан Томас (34) е британски глумец, кој досега имал улоги во четири проекти, а најпознат е по ТВ-серијата „Coronation Street“ што сe прикажувашe 17 години. И покрај тоа што успешно работи од својата 16-та година, поради лудите забави морал да прогласи банкрот пред пет години. си/цч/08:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...