• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Одликата на девојките што претпочитаат доминантен маж

Одликата на девојките што претпочитаат доминантен маж

Синјанг, 21 септември 2018 (МИА) - Според Универзитетот на Синјанг во Кина, девојките што претпочитаат доминантен маж в кревет, односно врзување, благи удари од машка дланка и малку пожестоки грубости, и самите во секојдневниот живот се дрски.

жена лисици

Стручните лица сметаат дека т.н. сексуално-пасивни жени што сакаат да имаат улога на потчинети во креветот, вообичаено, во други пригоди се помалку склони да сочувствуваат со другите луѓе.

Во истражувањето учествувале љубители на БДСМ. си/паг/13:22

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Ричард Маден од „Игра на тронови“ може да биде новиот Џејмс Бонд

Британскиот актер Ричард Маден во иднина може да г...

Мел Би „брутално искрена“ за сексот, дрогата, депресијата

Поранешната „Спајс девојка“ Мел Би ја објави автоб...

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...