• A-
  • A
  • A+
понеделник, 15 октомври 2018, 

Казна за непристојните во градскиот превоз

Казна за непристојните во градскиот превоз

Москва, 26 септември 2018 (МИА) - Многумина, поготово момчињата имаат навика во автобус, трамвај или подземна железница, додека седат на седиштето да ги рашират нозете и така да зафатат две или 2,5 седишта.

Во „западниот свет“, оваа „секојдневна појава“ се  нарекува „manspreading" (машко ширење), и тоа секако им пречи на патниците околу него / неа. 

Една студентка од Русија одлучи „да опомене“ неколкумина такви непристојни момци и по некоја девојка: ги поли со избелувач и вода, така што тие мораа да си ги приберат нозете. си/паг/13:09

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Оглас во Србија: Се издава кибрит

На „Хало“, интернет-страница за огласи за недвижно...

Семејството на Принс му забрани на Трамп да ги користи неговите песни

Семејството на починатиот поп пејач Принс побара о...

Војвотката од Сасекс е бремена

Британскиот принц Хари и неговата сопруга, војвотк...

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

Својата прва улога во професионалната кариера Бред...

Њујорк: Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti“ од 1945 година е продаде...