• A-
  • A
  • A+
четврток, 21 јуни 2018, 

КОНКАКАФ: Американците убедливи против Панама

КОНКАКАФ: Американците убедливи против Панама

Орландо, 7 октомври 2017 (МИА) - Фудбалската репрезентација на САД ноќеска постигна важна победа во борбата за пласман на Светското првенство во Русија, откако на домашен терен ја совлада Панама со 4:0.

Со овој триумф тие ја минаа Панама на табелата и во последното коло гостуваат кај последнопласираниот тим во групата Тринидад и Тобаго.

На вториот дуел од 9. коло од КОНКАКАФ зоната Мексико со 3:1 го победи Тринидад и Тобаго. Третиот дуел од ова коло меѓу Костарика и Хондурас се игра вечерва.

Табела: Мексико 21 бод, Костарика 15, САД 12, Панама 10, Хондурас 9, Тринидад и Тобаго 3. мн/сп/10:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.