• A-
  • A
  • A+
четврток, 26 април 2018, 

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Скопје, 7 декември 2017 (МИА) - Македонскиот фудбалски првак Вардар вечерва во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“ (почеток 21:05 часот) го игра последниот натпревар од 6.коло од групата Л од Лига Европа против шампионот на Норвешка Розенборг.

Тренерот на „црвено-црните“ Чедомир Јаневски се реши следните 11 играчи, да го почнат дуелот: Филип Гачевски, Висар Муслиу, Бобан Грнчаров (капитен), Дејан Блажевски, Бобан Николов, Тигран Барсегјан, Никола Глигоров, Евгениј Новак, Бесир Демири, Итало и Хуан Фелипе.

На клупата за резерви се наоѓаат: Игор Алексовски, Џамбул Џигаури, Вања Марковиќ, Дарко Велоски, Филип Стојановски, Бесир Исени и Петар Петковски.

Натпреварот ќе го суди Сергеј Бојко од Украина.

Македонскиот првак Вардар на претходните пет дуели претрпе пет порази и во последното коло ќе се обиде да стигне до триумф или првиот бод.мн/вј/20:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Букурешт - град на кабли

Романскиот главен град Букурешт би можел да се нар...

Гркинка е највозрасна жена на светот (видео)

Пред неколку дена почина највозрасното лице на све...

Премиера на „Одмаздници: Војна на Бесконечноста“, ФХ3Х работеа на ефектите

Македонската компанија за анимација и визуелни ефе...

Ќе се снима филм заснован на „Долгата прошетка“ на Стивен Кинг

Сценаристот Џејмс Вандербилт го подготви текстот з...

Се планира филм за секс скандалот Вајнстин

Продукциските куќи Анапурна и План Б, во соработка...