• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Миливојевиќ: Две ноќи немав спиено

Миливојевиќ: Две ноќи немав спиено

Лондон, 3 јануари 2018 (МИА) – Во период од три дена од трагичар до јунак е играчот на Кристал Палас, Лука Миливојевиќ.

На 31 декември во дуелот со лидерот на табелата Манчестер Сити, Миливојевиќ не реализраше пенал за својата екипа во последната минута и дуелот заврши без победник 0:0. Синоќа на гостувањето кај Саутемптон тој во 80.минута го постигна голот за победа на неговиот тим од 2:1, иако ривалот водеше со 1:0.

- Последните две ноќи немав спиено, ми беше тешко по промашениот пенал против Сити. Но, му благодарам на Господ што нашиот тим победи, а јас го постигнав решавачкиот гол за три бодови, изјави Миливојевиќ.

Кристал Палас се искачи на 14.место на табелата во Премиер лигата со 22 бода.

За Миливојевиќ ова беше шести гол во дресот на Кристал Палас во Премиер лигата, а четврти сезонава. мн/гт/16:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...