• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

АТП подготвува изненадување што ќе привлече тениски асови

АТП подготвува изненадување што ќе привлече тениски асови

Бризбејн, 3 јануари 2018 (МИА) – АТП планира тенискиот свет да го збогати со ново големо натпреварување.

Според австралиски Куриер маил, во план е од 2019 или 2020 година да се организира Светски куп на тимови на кој би учествувале најдобрите тенисери од 24 држави.

Турнирот би се одржувал во почетокот на јануари, а Тенискиот сојуз на Австралија е во преговори со челници на АТП за организација на натпреварувањето. Домаќин на турнирот би бил голем град во Австралија, наведува медиумот. зш/19:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...