• A-
  • A
  • A+
понеделник, 21 мај 2018, 

Федерер и Ѓоковиќ го пропуштаат турнирот во Монте Карло ?

Федерер и Ѓоковиќ го пропуштаат турнирот во Монте Карло ?

Монте Карло, 9 февруари 2018 (МИА) - Повеќето главни ѕвезди на машкиот тенис ќе учествуваат во „Мастерс“ турнирот во Монте Карло. Листата за 112-то издание на турнирот ќе биде официјално објавена во март.
 
Директорот на трката, Жељко Франуловиќ, рече дека „сите најдобри играчи ќе учествуваат на турнирот“. Сепак, ова не е сосема сигурно. 
Во овој момент, не е јасно дали овој турнир ќе влезе во програмата на две од најголемите ѕвезди - Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ. Швајцарецот може да ја пропушти целата сезона на земја додека Ѓоковиќ се рехабилитира од операцијата на лактот.
 
Франуловиќ објави дека е задоволен од продажбата на билети до овој момент, откако таа е зголемена за 6% во споредба со 2017 година. лани на настанот присуствуваа над 135.000 луѓе. 
 
Во последните две сезони, Рафаел Надал е неприкосновен победник на турнирот. вз/20:52

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Десет торбички со подароци кои се делеле на венчав...

Вечниот ерген Хју Грант се жени на 57 години

Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечни...

Џенет Џексон ја поздрави кампањата #MeToo

На говорот по повод добивањето на Наградата за муз...

Британија не му издава виза на Роман Абрамович

Сопственикот на англискиот фудбалски клуб Челзи, р...