• A-
  • A
  • A+
недела, 24 јуни 2018, 

Интер и Милан во битка за Матео Ковачиќ

Интер и Милан во битка за Матео Ковачиќ

Милано, 8 март 2018 (МИА) - Градските ривали, Интер и Милан ќе влезат во спор околу привлекувањето на играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Матео Ковачиќ, пишува „Калчомеркато“.

Според информациите, „нероазурите“ се фаворити за потписот на хрватскиот репрезентативец, кој е високо ценет од Зинедин Зидан.
Сепак, францускиот тренер е подготвен да се раздели со играчот од средниот ред, доколку стигне добра понуда.

Ковачиќ играше за Интер до 2015 година, кога се пресели во „кралскиот“ клуб. вз/сп/21:11

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Познатиот кувар не бил под влијание на дрога кога се самоубил

Познатиот американски кувар Ентони Борден не бил п...

Џони Деп: Го допрев дното

Актерот Џони Деп во интревју за списанието „Ролинг...

Откриена илегална агенција за сурогат мајки во Камбоџа

Полицијата во Камбоџа упаднала во два стана во гла...

Почина Вини Пол Ебот, еден од браќата основачи на Пантера

Вини Пол Ебот, еден од основачите на хеви метал бе...

Дебелеењето нуспојава на Мундијалот

Седењето пред телевизор, пиењето на зашеќерени нап...