• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Рамос: Имаме можност повторно да покажеме дека сме кралевите на Европа

Рамос: Имаме можност повторно да покажеме дека сме кралевите на Европа

Мадрид, 16 мај 2018 (МИА) - Фудбалери на Реал Мадрид учествуваа во специјален настан пред денешниот тренинг во спортскиот центар „Валдебебас“, организирано од „Movistar Likes“.

Педесетина фанови на „лос бланкос“ ја имаа честа да се сретнат со своите идоли и да им постават прашања пред финалето во Лигата на Шампионите.

- Имаме можност повторно да покажеме дека сме кралеви на Европа. Работа, упорност и жртва ни го донесоа ова финале. Би било остварување на сонот да го освоиме трофејот трет пат по ред, изјави капитенот Серхио Рамос.

Битката за трофејот е на 26 мај во Киев. вз/цч/19:05

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...