• A-
  • A
  • A+
недела, 19 август 2018, 

Мората ќе прифати помала платата за да се врати во Јувентус

Мората ќе прифати помала платата за да се врати во Јувентус

Торино, 16 мај 2018 (МИА) - Шпанскиот напаѓач на Челзи, Алваро Мората е подготвен да ги намали финансиските побарувања, за да се врати во Јувентус, тврди „Кориере дело Спорт“.

„Бјанконерите“ имаат голема желба да го вратат дваесет и шестгодишниот стрелец. Мората во исто време е подготвен да прифати драстично помала плата за да се врати во Јувентус.

Во моментов, Мората добива околу 10 милиони евра годишно во дресот на „сините“.

Според информациите, тој е подготвен на надомест од 7,5 милиони евра по сезона за да се врати во Јувентус.

Челзи бара 80 милиони евра за Мората и најверојатно нема да биде подготвен да го продаде напаѓачот за помал износ. вз/сп/21:08

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Хилари Клинтон и Спилберг во заеднички проект

Хилари Клинтон и Стивен Спилберг ќе копродуцираат ...

Повеќе десетина илјади посетители на настапот на Брена во Струмица

Со настапот на Црвена Јабука, Дубиоза колектив, Са...

Тесла може да пушти електромобил за 25.000 долари по три години

Најдостапниот електромобил на Тесла во моментов чи...

Германски ресторан забрани доаѓање на деца во вечерните часови

Еден ресторан на германскиот остров Риген, забрани...

Германија: Немаме план за доаѓање на вонземјани

Германската Влада соопшти дека не направила никако...