• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Манчестер Сити против Арсенал на стартот на новата сезона во Премиер лигата

Манчестер Сити против Арсенал на стартот на новата сезона во Премиер лигата

Лондон, 14 јуни 2018 (МИА) – Актуелниот шампион Манчестер Сити гостува кај Арсенал во дербито од првото коло на новата сезона во англиската Премиер лига.

Двојки за првата рунда:

Арсенал - Манчестер Сити
Манчестер Јунајтед – Лестер
Борнемут – Кардиф
Њукасл – Тотенхем
Фулам - Кристал Палас
Саутемптон – Барнли
Хадерсфилд - Челзи
Ватфорд - Брајтон
Ливерпул - Вест Хем
Вулверхемптон – Евертон.

Сите натпревари ќе се одржат на 11 август. зс/11:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...