• A-
  • A
  • A+
среда, 15 август 2018, 

СП 2018: Британските власти им конфискуваат пасоши на навивачи

СП 2018: Британските власти им конфискуваат пасоши на навивачи

Лондон, 14 јуни 2018 (МИА) - Повеќе од 1.300 Британци добија забрана за посета на натпревари на Светското првенство во 2018 година како резултат на негативното минато, објавија тамошните медиуми.

Точно 1.312 луѓе беа принудени да ги предадат своите пасоши во полиција по наредба на властите.

- Пред Светското првенство низ целата земја беше спроведена акција за одземање на пасоши на оние фанови кои правеле проблеми во текот на претходните турнири. Оваа ефективна мерка ќе овозможи патување во Русија само на вистински навивачи на англиската репрезентација кои ќе уживаат на Мундијалот, соопшти британската полиција.

Англија во групната фаза на Светското првенство ќе игра во групата Г против Тунис тимови, Панама и Белгија. зс/11:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.



Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...