Пајиќ, Маслинко и Николовски отпаднаа од составот за дуелот со Косово

Пајиќ, Маслинко и Николовски отпаднаа од составот за дуелот со Косово

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) – Селекторот на Македонија, Јорданчо Давитков, одлучи од составот за утрешниот натпревар со Косово да ги изостави Андреј Маслинко, Кирил Николовски и Предраг Пајиќ.

Меѓу избраниците на Давитков ќе ги нема ниту повредените Марко Симоновски и Адем Мекиќ.

Македонија во Приштина најверојатно ќе истрча во следениот состав: Војдан Стојановски, Дамјан Стојановски, Александар Костоски, Дарко Соколов, Бобан Стајиќ, Андреј Магдевски, Димитар Караџовски, Стојан Ѓуроски, Бојан Трајковски, Љубомир Младеновски, Бојан Крстевски и Ричард Хендрикс.

Средбата се игра утревечер од 20:30 часот.

По три дена (16 септември) во Скопје, исто така во претквалификациите за Европското првенство, ќе гостува селекцијата на Романија. зс/13:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...