• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Лорис доби казна од 50.000 фунти и забрана за возење

Лорис доби казна од 50.000 фунти и забрана за возење

Лондон, 12 септември 2018 (МИА) - Судот во Лондон поради возење во алкохолизирана состојба му изрече паричната казна од 50.000 фунти и му ја одзеде возачката дозвола на 20 месеци на голманот и капитен на Тотенхем, Иго Лорис.

Toj на 24 август бил запрен при рутинска контрола и не го поминал тестот за алкохол, a потоа бил приведен.

Лорис се произнесе за виновен во случајот, а претходно упати јавно извинување до семејството, соиграчите, управата и навивачите на клубот.дб/16:59

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ