• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Вучиќ им наредил на безбедносните сили да прекинат комуникација со косовската полиција и КФОР

Вучиќ им наредил на безбедносните сили да прекинат комуникација со косовската полиција и КФОР

Белград, 7 септември 2018 (МИА) – Српскиот претсетадел Александар Вучиќ и наредил на армијата, а потоа побарал од полицијата и од разузнавачката агенција (БИА) да прекинат секаква комуникација со косовската полиција, КФОР и кои било албански и меѓународни претставници активни на територијата на Косово, по повод неговата посета, јави Танјуг.

Вучиќ вечерва ќе донесе одлука за можно заминување во посета на дел од Косово, а според српската агенција, меѓу неговите соработници има целосна поделеност за прашањето за посетата на Косово.

Посетата на претсетаелот на Србија, претходно најавена за  утре и задутре, ненајдено беше доведена во прашање по информациите дека Приштина има намера да го спречи да ја посети Газивода. јт/зш/08:58

 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...