Арифај: Посетата е одобрена, незнам дека нешто се променило

Арифај: Посетата е одобрена, незнам дека нешто се променило

Приштина, 7 септември 2018 (МИА) -  Посетата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ на Косово е одобрна и не знам дека нешто се пороменило, изјави денеска советникот на косовскиот претседател Ардијан Арифај.

- Одобрена му е посетата и не знам дека тука нешто се променило, рече Арифај за Танјуг.

На прашањето дали оваа посета ја вклучува и Газивода, Арифај рече дека Минисертвото за надворешни работи на Косово ги знае деталите, затоа што тоа дава одобренија.

- Ние како претседателство не знаеме, додаде советникот на Тачи. ви/јт/11:27

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ