• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Вучиќ нема да има средба со косовската делегација во Брисел

Вучиќ нема да има средба со косовската делегација во Брисел

Брисел, 7 септември 2018 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ одлучил да не разговара денеска со косовските претставници во Брисел, јави Танјуг. зш/11:26

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ