Брнабиќ; Меѓнародната заедница да не го става на тест нашето трпение

Брнабиќ; Меѓнародната заедница да не го става на тест нашето трпение

Белград, 7 септември 2018 (МИА) - Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ја повика меѓународната заедница да не го става на тест веќе ниту трпението ниту разбирањето на Србија туку да ја разбере сериозноста на ситуацијата и да се однесува согласно тоа.

Во изјава за јавноста, таа укажа дека е потребно големо трпение за да се разговара со актуелните претставници на албанскиот народ на Косово кои се „несериозни, неодгвоорни, непредвидливи и не ги почитуваат договорите“.зш/12:00

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ