• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Косовската полиција го запре Вучиќ

Косовската полиција го запре Вучиќ

Косовска Митровица, 9 септември 2018 (МИА) - Во селото Трнава се слушаат истрели, објави српската телевизија РТС, а последните информации од Косово се дека полицијата ја запрела колоната со српскиот претседател Александар Вучиќ која е на пат кон селото Бање. гт/10:44

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милион долари

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го лик...