Тројца повредени при инцидентот во железничка станица во Амстердам (ДПЛ)

Тројца повредени при инцидентот во железничка станица во Амстердам (ДПЛ)

Амстердам, 31 август 2018 (МИА) - Две лица биле повредени во денешниот инцидент во централната железничка станица во Амстердам, откако ги нападал маж вооружен со нож.

Полицијата интервенирала, го застрелала и ранила напаѓачот, откако тој пробол две лица, кои се хоспитализирани.

Засега не е познато дали се работи за терористички напад или за лична пресметка. цч/ми/14:06

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.