Најмалку осуммина повредени при експлозија во германска рафинерија

Најмалку осуммина повредени при експлозија во германска рафинерија

Берлин, 1 септември 2018 (МИА) - При експлозијата во рафинеријата во германскиот град Инглоштат повредени се најмалку осум лица.

По експлозијата избивна голем пожар поради што се евакуирани 1.800 луѓе.

Властите препорачаа во круг од 20 километри да не се отвораат прозорците поради густиот чад.

Огнот го гаснат околу 200 пожарникари. ми/09:49

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...