• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Земјотрес од 5,5 степени на Урал

Земјотрес од 5,5 степени на Урал

 Москва, 5 септември 2018 (МИА) -  Земјотрес со јачина 5,5 степени по Рихтер го погоди регионот на Урал, соопшти денеска Европско-медитранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 133 километри од главниот град на областа Уфа на длабочина од десет километри.

Земјотресот не ги нарушил вообичаените активности, и нема податоци за евентуални штети.  ви/зш/10:18

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ