Португалската полиција заплени 840 килограми кокаин

Португалската полиција заплени 840 килограми кокаин

Лисабон, 5 септември 2018 (МИА) - Португалската полиција на јахта во Атлантски Океан откри и заплени 840 килограми кокаин.

Во последните три месеци португалската полиција на море заплени повеќе од 10 тони дрога.

Двајца мажи и две жени кои беа на јахтата осомничени се за шверцување на кокаин од Карибите во Европа.

Полицијата со помош на португалската морнарица и военовоздухопловните сили ја следеле јахтата и ја пресретнале во близина на Азорски Острови. ми/14:55

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...