• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

При пад на хеликоптер во Чешка загина четири лица

При пад на хеликоптер во Чешка загина четири лица

Прага, 5 септември 2018 (МИА) - Четири лица денеска загинаа откако се урна хеликоптер во западниот дел на Чешка, изјави портпаролот на регионалната противпожарна служба, Петр Пончар.

Жртвите се уште не се идентификувани, а се уште не е јасно дали сите тие биле во леталото.

Пончар изјави дека хеликоптерот паднал врз покрив на фабрика во индустриска зона во Плзењ. ми/19:05

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.