• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Во Барнсли уапсена жена по напад со нож

Во Барнсли уапсена жена по напад со нож

Барнсли, 8 септември 2018 (МИА) – Британската полиција уапсила жена во англискиот град Барнсли по жесток напад со нож во локална продавница и сега е во потрага по соучесници.

Претходно, полицијата соопшти дека засилила присуство во центарот на тој град поради „одговор на сериозен инцидент“. зш/11:56

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...