• A-
  • A
  • A+
недела, 20 мај 2018, 

Се уредува дворот на новата градинка во Кавадарци, капацитет за 100 деца

Се уредува дворот на новата градинка во Кавадарци, капацитет за 100 деца

Кавадарци, 5 мај 2018 (МИА) -  Се уредува дворот на новата  градинка во Кавадарци. На поголемиот дел од дворната површина ќе бидат поставени бекатон плочки,  а на останатиот  простор ќе биде извршено хортикултурно уредување, заградено со ивичници

Во овој објект ќе бидат згрижени околу 100 деца од предучилишна возраст, а општината очекува тоа да го ублажи сегашниот недостиг од места во детска градинка, соопштија од општинската прес служба.

​Општина Кавадарци планира да се изгради нов објкет за згрижување поголем број деца, со што би се решил проблемот со недостиг на места во градинка.

​- Градоначалникот и општината сериозно работат на проектот нов современ објект на детската градинка, се наведува во соопштението.вд/лв/11:16

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Мануел има 121 година и посакува уште да живее

Мануел Гарсија Хернандез можеби е најстариот човек...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

Британското кралско семејство им се заблагодари на...

Златна палма за јапонскиот филм „Крадци“

Јапонската драма „Крадци“ (Shoplifters) на режисер...

Мајка го сменила името на синот поради грешка во тетоважата

Со цел да ја усклади новата тетоважа со името, ма...

Во минатото пивото се ладело со помош на глечери

Да се пие ладно пиво, денес не е ништо невообичаен...