• A-
  • A
  • A+
среда, 17 октомври 2018, 

Избрани двајца нови членови на надзорниот одбор на Комерцијална банка

Избрани двајца нови членови на надзорниот одбор на Комерцијална банка

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Нови членови на надзорниот одбор на Комерцијална банка АД Скопје се Ванчо Чифлиганец и Фатмир Етеми.

За членови на надзорниот одбор, како што информираат од банката, Чифлиганец и Етеми се избрани на денеска одржаното Собрание на акционерите на Комерцијална банка АД Скопје. аа/дма/13:08

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ