• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Тешка сообраќајка на бул. „Теодосиј Гологанов“

Тешка сообраќајка на бул. „Теодосиј Гологанов“

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево меѓу возило „ситроен Ц4“ со тетовски таблички и мотор, на бул. „Митрополит Теодосиј Гологонаов“ кај Млечниот ресторан.

Млечен сообраќајка 2

Од МВР соопштија дека несреќата се случија околу 15.40 часот, се уште се прави увид на местото и засега не соопштуваат официјални податоци за повредени и за причината на несреќата.хс/мд//17:38 

Фото: МИА

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ричард Маден од „Игра на тронови“ може да биде новиот Џејмс Бонд

Британскиот актер Ричард Маден во иднина може да г...

Мел Би „брутално искрена“ за сексот, дрогата, депресијата

Поранешната „Спајс девојка“ Мел Би ја објави автоб...

Никол Кидман се разобличи до непрепознатливост заради улога

Холивудската ѕвезда Никол Кидман се промени до неп...

Пронаjден викиншки брод во Норвешка

Археолозите веруваат дека пронашле остатоци од сре...

Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера н...