• A-
  • A
  • A+
среда, 15 август 2018, 

Пет лица загинаа во невреме во САД

Пет лица загинаа во невреме во САД

Бостон, 3 март 2018 (МИА) - Пет лица настрадаа во силната бура, која го зафати брегот на Атлантскиот Океан и североисточниот дел на САД. Бурата донесе ветрови со  сила на ураган, дожд и снег, поради што е пореметен сообраќајот, а повеќе од 1,6 милиони луѓе останаа без електрична енергија. 

Петте лица загинел кога врз нив паднале дрвја. Меѓу загинатите се две момчиња, 16-годишен од Вирџинија и 11-годишен од државата Њујорк, а дрвјата кое паѓало во налет на невремето усмрти и двајца мажи од Вирџинија и Њупорт, додека 77-годишна жена настрадала пред нејзината куќа во Балтимор.

бура-2.

Новата бура, која е наречена „Виндмагедон“, го зафати подрачјето од Северна Каролина до Мејн.

Авиокомпаниите во североисточниот дел на САД, откажаа повеќе од 2.800 летови, додека аеродромите во Њујорк речиси се во целосен застој.

Федералната влада на еден ден  ги затвори сите канцеларии во областа Вашингтон. ир/10:00

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...