Осуетен бомбашки напад во Каиро

Осуетен бомбашки напад во Каиро

Каиро, 4 септември 2018 (МИА) - Маж кој носел експлозивна направа денеска е уапсен во близина на Амбасадата на САД во Каиро, изјави неименуван безбедносен претставник.

Мажот е уапсен пред бетонските бариери пред Амбасадата на САД.

Американската амбасада на Твитер објави дека е запознаена со инцидентот и оти на американските државјани во Египет им препорача да го избегнуваат подрачјето. ми/16:08

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...