Се урна мост во Калкута

Се урна мост во Калкута

Њу Делхи, 4 септември 2018 (МИА) - Во индискиот град Калкута денеска се урна дел од мост, а според локалните медиуми има повредени и загинати лица.

Неколку возила се заробени под урнатините.

Неодамна во италијанскиот град Џенова се урна надвозник, при што загинаа над 40 луѓе. ми/16:17

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...