• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Земјотрес со јачина од 8,1 степени го погоди Фиџи

Земјотрес со јачина од 8,1 степени го погоди Фиџи

Сува, 6 септември 2018 (МИА) - Земјотрес со интензитет од 8.1 степени по Рихтеровата скала е регистриран на 123 километри југоисточно од Фиџи, на длабочина од 669 километри, соопшти денеска американскиот Геолошки центар.

По овој земјотрес, нема опасност од цунами во Тихиот Океан. ссм/18:40

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ