• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Извршени воздушни удари врз селски реони во Идлиб

Извршени воздушни удари врз селски реони во Идлиб

Бејрут, 7 септември 2018 (МИА) - Врз сириската провинција Идлиб, која е под контрола на бунтовниците, денеска се извршени воздушни удари, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права.

Според невладината организација, нападите врз селски реони во северниот дел на провинцијата ги извршила руската воена авијација.

Во Техеран денеска треба да се одржи средба на претседателите на Иран, Русија и Турција, кои ќе разговараат за иднината на Идлиб - последниот бастион на бунтовниците во Сирија. јт/11:44

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...