Жаир Болсонаро веројатно нема да учествува веќе во предизборни пројави во Бразил

Жаир Болсонаро веројатно нема да учествува веќе во предизборни пројави во Бразил

Сао Паоло, 8 септември 2018 (МИА) – Бразилскиот претседателски кандидат Жаир Болсонаро веројатно нема да ја продолжи кампањата пред 7 октомври поради сериозноста на повредите од нападот со нож.

Синот на Болосонаро, Флавио изјави дека неговиот татко е во „сериозна здравствена состојба“ и дека има проблеми со говорот.

– Тој не може да излезе на улица, но ние можеме, изјави Флавио Болсонаро.

Жаир Болсонаро беше избоден во четвртокот за време на претседателска кампања. зш/08:24

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ