Најмалку 55 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија

Најмалку 55 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија

Њу Делхи, 11 септември 2018 (МИА) - Најмалку 55 лица загинаа, а 33 се повредени кога преполн автобус падна во клисура во Индија.

Автобусот превезувал верници и се враќал од храм на еден рид во јужната држава Теланган. Возачот, кој е меѓу жртвите, ја изгубилконтролата и возилото паднало од патот. Повеќето патници претрпеле сериозни повреди. ссм/20:38

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ