• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Нова „Шанел“ пудра за лице

Нова „Шанел“ пудра за лице

Париз, 21 август 2018 (МИА) - На прагот на есента, „Шанел“ ја најави својата нова линија Виталумиер, побогата со нова пудра, која на кожата делува глатко, ја хидрира и прави светкава.

Без разлика колку пудра ќе нанесете на лицето, таа секако ќе остави светкава трага на хидратантност која ќе се задржи преку цел ден.

Колекцијата ја содржи и течната пудра со заштитен фактор СПФ 15, која исто како и претходната, е збогатена со лотосова вода и кафенкасти состојки од морски алги кои на кожата и даваат заштита и енергија. си/гт/15:28

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ