• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Нова кампања на Диор со Натали Портман во главна улога

Нова кампања на Диор со Натали Портман во главна улога

Париз, 30 август 2018 (МИА) - Натали Портман е заштитно лице на Диор за козметика и парфеми од 2010 година, а сега можеме да ја видиме и во заводливата кампања за најновите кармини Диор Руж и Диор Ултра Руж, што „гарантира 12-часовно задржување на усните со мат завршница“.

Како што и доликува, на фотографиите Натали позира во крв-црвен џемпер и со уште повпечатливо црвени усни. Новиот слоган е: „Црвен бакнеж што никогаш нема да го заборавите".

Цената на карминот е 37 долари. си/паг/13:47

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ