• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Есенска колекција на Томи Хилфигер

Есенска колекција на Томи Хилфигер

Лос Анџелес, септември 2018 (МИА) - Наметки, широки и долги џемпери и тексас јакни се вообичаени за претстојното постудено време. Томи Хилфигер ни ја претставува новата колекција во рамки на Томи Ајконс линијата.

Моделите Хејли Болдвин и Вини Харлоу се заштитниот знак на колекцијата. А, дождовни мантили, долги фустани панталони со широки ногавици, исто така, се во понудата.

Што се однесува до боите, доминираат морнарско сина, бордо, крем и металик златна. си/паг/12:39

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ