• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МО: ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да прикрие дека нема став за стратешките прашања

МО: ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести за да прикрие дека нема став за стратешките прашања

Скопје, 21 август 2018

Се гледа хаосот во ВМРО-ДПМНЕ. Оваа партија бескрајно повторува веќе одговорени прашања и пласира лажни вести, само за да прикрие дека нема став за најважните државни стратешки прашања и да ги сокрие внатрепартиските пресметки и чистки.

Партијата треба да се изјасни дали застанува покрај своите граѓани на патот на Македонија кон ЕУ и НАТО каде што поведе владата, или е против овој стратешки интерес на земјата и ќе ги турка граѓаните назад.

Министерство за одбрана  

___________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...