• A-
  • A
  • A+
понеделник, 15 октомври 2018, 

Спортски авион се урна во Србија

Спортски авион се урна во Србија

Белград, 16 април 2016 (МИА) - Спортски авион од типот „Пајпер Чироки“ попладнево се урна во реонот на Србрено Езеро, во близина на градот Велико Градиште во источна Србија, јави Танјуг.

Според главниот инспектор на српскиот Центар за истражување несреќи во сообраќајот, Небојша Петровиќ, при уривањето на авионот загинал неговиот пилот.

Српската држава телевизија РТС јави дека телото на пилотот било целосно изгорено, додавајќи дека засега не се познати причините за падот на авионот. сп/19:07

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

Својата прва улога во професионалната кариера Бред...

Њујорк: Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti“ од 1945 година е продаде...

Возеше со бебе во автомобилот кога „џиновски град“ и ја скрши шофершајбната

Младата мајка Фиона Симпсон објави фотографии од п...

Со крилја на грб: Бехати Принслу се враќа во Викторија Сикрет

Еден ангел ги поврати своите крилја! По двегодишно...

Почина актерката Милена Дравиќ

Актерката Милена Дравиќ почина ноќеска во Белград ...