• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Тримесечно бебе загина во сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод

Тримесечно бебе загина во сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод

Скопје, 3 јануари 2018 (МИА) - Тримесечно бебе загина, додека пет лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 17.20 часот на регионалниот пат Кичево-Македонски брод, меѓу селата Србјани и Староец, потврдија од МВР за МИА.

Во сообраќајната несреќа учествувале две патнички моторни возила и едно товарно моторно возило.

Повредените лица се пренесени во Медицинскиот центар во Кичево.

Сообраќајот во моментот се пренасочува по алтернативни патишта. нд/аа/20:00

###

 

МИА фото-архива

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...