• A-
  • A
  • A+
сабота, 23 јуни 2018, 

Најмалку 15 загинати при експлозија во Багдад

Најмалку 15 загинати при експлозија во Багдад

Багдад, 15 февруари 2017 (МИА) - Најмалку 15 лица загинаа денеска при експлозија на автомбил-бомба во ирачкиот главен град Багдад.

Како што јави катарската телевизија Ал Џазира, при експлозијата се повредени околу 50 лица.

Нападот со автомобилот-бомба се случил во багдадската шиитска населба Садр.

Досега никој не презеде одговорност за нападот. сп/21:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.