• A-
  • A
  • A+
понеделник, 18 јуни 2018, 

Претставата „Мечка“ премиерно во Театар Комедија

Претставата „Мечка“ премиерно во Театар Комедија

Скопје, 7 октомври 2017 (МИА) - Претставата „Мечка“ од А.П.Чехов во режија на Димче Николовски вечер премиерно ќе биде изведена во Театар Комедија.  

Сценографијата е на Сергеј Светозарев и Милан Несторов, костимографијата на Марта Дојчиновска, а музиката е на Димитар Андоновски.

Во претставата играат Жарко Димоски во улогата на Смирнов, Жаклина Петровска во улогата на Попова и Илија Илиоски во улогата на Лука. 

Од Театар Комедија информираа дека до крајот на годинава ќе имаат уште две премиери и тоа во ноември и декември.  рп/ац/17:20

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Португалец стигна со велосипед на Мундијалот во Русија

Португалецот Елдер Батиста помина 4.640 километри ...

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дек...

Сахара ќе биде покриена со зеленило по неколку милениуми

По 15.000 години се очекува Сахара да позелени, ка...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се доста...

По речиси 30 години прикажување, продуцентот открива зошто Симпсонови се жолти

Еден од продуцентите на познатата цртана серија „С...